Dlaň

Autor: Ján Zelenák | 9.4.2021 o 23:07 | (upravené 9.4.2021 o 23:24) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  39x

    Palcom v ústach ukazuje na sebe a zatiaľ netuší o svojej sile, no naučí sa a odpozoruje, že druhým prstom môže hýbať okolím. Ukazovať pred seba a vravieť o svojej nevine, o nevine celej ruky.

    To práve ruka ukazuje a žiada si, a bohovia stoja pri nej, držia ju a sú k nej láskaví, sú krutí a pritom láskaví. Lenže i oni sa zvyknú mýliť a ukazovať slepým smerom, vtedy sa všetko odpozorované mení na nestabilné. Pohŕda a okolo seba vrhá zdvihnutý tretý prst a prvým sa utišuje. Nič nežiada, len ukazuje od seba a na seba, je bohémska a revoltuje, a nato hneď zdržanlivá a znova v ústach. Ľahko mení postoj a nepozná silu zovretej ruky. Chvíľu bojkotuje vlastnú láskavosť s krutosťou, a tých, ktorí tú krutosť stvorili. Balansuje a spoznáva sa, lúska si do rytmu spájajúc prvé s tretím a nečakane sa dotýka inej dlane, dotýka sa kože a miluje. Znova uverí a stiahne svoje požiadavky k bohom, ale i ona zabudne lúskať a skôr len ukazuje. Samotná dlaň ešte nie je kompletná, je súčasťou ruky a jej paža kohútikom zbrane búchajúcej do stola, aby vystrelila postoj. V postoji osamelej ju hryzú výčitky, keď hladká samu seba, a nato zas búcha za seba a snaží sa búchať po najdrahších stoloch, ale v záhyboch túži po jedinom, aby jej štvrtý prst dodal význam. Pretože on jediný zatiaľ nepovedal veľa, len akoby čakal na svoje.

    Na svoje pravé, čo mení búchanie na spájanie, aby i posledný prst, ten piaty článok, spojením mohol uvítať novú dlaň ukazujúcu na seba, ale s pocitom, že je dlaň konečne úplná, a môže len veriť, že bude lepším bohom. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Núdzový stav sa predčasne skončí. Nezakážu už večerné behanie ani protesty

Vláda uvažuje, ako udržať zdravotníkov v práci aj bez núdzového stavu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Šmejdi oberajú podnikateľov o stovky eur. Štát nič nerobí

Falošné registre sú problémom už roky.

Stĺpček Petra Schutza

Ďalšia prietrž z mračien nad koalíciou je istá

Útok Smeru na Kolíkovú má svoje účinky.


Už ste čítali?